www.kn34pc.com

Форум на силистренските радиолюбители
Дата и час: 17 Дек 2018, 14:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2012, 02:26 

Имам радио Сокол-308, на които реших да преработя укв блока за да работи 88-108Мгх. При което попаднах на тази схема http://www.kn34pc.com/construct/v_terziev_ukw.html
проблема ми с нея е че параметрите на елементите не са дадени ясно на кондензаторите не са дадени работните напрежения а на резистора му липсва мощността даже ако не лъжа има един кондензатор без никакви параметри. Въпроса ми дали някои по запознат може да ми извади списък със нужните елементи за схемата.

мерси предварително

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2012, 10:59 
Аватар

Кондензаторите са миниатюрни, високочестотни, с всякакви работни напрежения ще ти свършат работа.

При това, че схемата е с минимална консумация, резисторът може да е с всякаква мощност. Изпозлвай примерно 0,25W.

Неозначеният кондензатор се намира в корпуса на междинничестотния филтър (IF)(10,7 MHz), който по-добре да намериш готов от друг радиоприемник, но при желание може да си изработиш и сам.

Бобините и тяхното навиване са дадени ясно на схемата. След изработка ще е необходимо леко да се донастроят с разтягане или свиване, но с повече занимания и желание дори по станциите от ефира може да настроиш приемната част. Така няма да получиш максимума от схемата, но ти гарантирам, че удоволствието от изработката на самоделната част на радиоприемника ще е също голямо :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2012, 16:30 

Мерси за информацията и бързия отговор.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]