www.kn34pc.com

Форум на силистренските радиолюбители
Дата и час: 19 Авг 2018, 10:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Фев 2012, 12:14 

Изглежда има разлики в инитиализацията при 4 битов и при 8 битов интерфейс - 15 - 16 стр. http://www.tme.eu/dok/R/rc1602b-biw-esx.pdf , но пък почти няма разлики между http://store.comet.bg/bg/Catalogue/Prod ... 23/?dl=469 <-този и RC1602B2, което ще рече, че едва ли проблема е в съвместимостта(а за дисплея на Ampire знам че е идентичен на този от симулацията)... а сега де... :?
Цитат:
...ще наредея нещо друго с този пик и дисплей
- много добра идея - така ще се елиминира вероятността проблема да е в настройките на хекса. Няколко последни проверки - има ли нанофараден кондензатор близо до захранващите изводи на PIC-а, кварца дали не е нещо муден... и захранващото напрежение в норма ли е?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 18:38 

ТаааКааамм при обхождане със свето диод на всички понове на ПИка за пореден път С голямо разочерование останових ,че на извод 11 (RB5) има високо ниво или с две думи цялото захранващо напрежение , следователно ПИка е пукнат :( , на останалите пинове които имат връзка с дисплея диода си мига , а на горепосоченият свети постоянно .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 06:32 

Преди
Цитат:
следователно ПИка е пукнат
по добре да има и проверка с омметър (при изключено захранване)... Също е възможно през повечето време на този извод да има високо ниво, а ниското ниво да е на твърде кратки импулси, които да не могат да се видят с просто око... и все пак не е нормално да има значителна разлика в светенето. Ако само този извод е повреден, няма проблем да се измести неговото ниво на друг извод - микроконтролерът има достатъчно свободни изводи... Само че хич ме няма в асемблера и не мога да помогна. :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2014, 23:14 

Провери връзките между контролера и дисплея.
Аз там се бях заблудил.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]