www.kn34pc.com

Форум на силистренските радиолюбители
Дата и час: 23 Сеп 2018, 02:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2009, 12:28 

:wink: За мое " удоволствие" перфектно се чува Р6 , монтиран на мястото на " ex R7 LZ2CM " на TV ретранслатора на врьх "ЗЕЛЕНА ГЛАВА" , около прохода "Петрохан" ..Работя през него с мощност от 10 /50 вата !! но , с 9 елементно вертикално DJ9BV !! Неприятно впечатление ми прави "полемиката" в сайта на федерацията ..Явно "хамовете" яко ги тресе чуството за " неизживяно детство" :roll: или кой е " ПО и НАЙ " :wink: Това обаче не ми разваля настроението и удоволствието , да се чуя с приятели и колеги от Видин , София и т.н.При добро тропо би могло да се опита работа от Дулово /LZ2GT/.. :oops: 73 и GD LZ3BD/2 KN34PB САМО ЗА ЛЮБОЗНАТЕЛНИТЕ : RV 60 ( R6 ) QRA LOC KN13ND Антените са 2 броя X 200 / TX + RX / PA 50 W ... "Kenwood ........Отдалечен е от Калипетрово на 350 km !! :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2009, 22:34 
Аватар

Браво на lz3bd. Аз от вкъщи в София, Люлин-3 , бл.329, ет. 2 едва го действам. Чувам го и на определени маста в апартамента. С иезо VX-170 и гумена антена. Даже сложих една на NAGOIA - 37см дълга и положението малко се подобри. Действам го пак от определени места в къщи. Така е! Панела си е бъкан с арматури, пък съм и ниско. :lol:
Някой ден ще те повикам lz3bd. Ти често ли слушаш там? :?: :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2009, 18:37 

Ретранслаторът е на много добра / като QRA LOC / позиция ... Преди много години работих от връх "Три уши" в "Полеви ден"... Тогава още TV кулата бе в строеж и сьм опитвал врьзки от там ... Мястото е перфектно... Това е за "устройството" ... А 50 вата са си ....... 50 вата. Чува се ... А в "Юуин 3"......малко трудно, особенно след като и антената е ..... :wink: Тьй, че ... адмирацийте са за "ретранслатора" ... а ние "с гайдите"... държим, само "исото"..... :lol: Ще се чуем някой ден! 73 DR OM 18.06 LZT :...Досетих се да препоръчам нещо ... дребно ..!! Погледни в "КОНСТРУКЦИЙ"... антената 5/8 .. Мисля, че ще ти е от полза...... :roll: Ако и добавиш кабел и я вкл.!!!......Р6 ще се чува на Q5 .. GN ... :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: хе-хе
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 08:41 
Аватар

:D Благодаря за инфото. Виждал съм я антенката. Вече е студено. Като се постопли запрятам ръкави. Трябва и за късите вълни да се "дърпат" жици. :)
73!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]